Sociālās zinātnes LU zinātniskajā konferencē 20.-26.02.

26.02.2017

Nākamās nedēļas laikā LU 75.zinātniskās konferences ietvaros notiks trīs sekcijas sēdes, kurās tiks apspriestas ar sociālajām zinātnēm saistītas tēmas. 23.februārī "Politikas zinātnes sekcija", 24.februārī “Ilgtspējīgas nācijas attīstības sociālie aspekti” un 25.februārī "Vēstījuma un estētikas problēmas laikmetīgajā kino un teātrī".

Ceturtdien, 23.februārī, no 15.00 līdz 17.00, Lomonosova ielā 1a, LU SZF 316 .auditorijā profesors Juris Rozenvalds vadīs politikas zinātnes sekcijas sēdi, kurā tiks aplūkotas tādas tēmas, kā piemēram, humors kā politiskās komunikācijas forma, ko konvencionālās atturēšanās politika nozīmē Baltijas valstu drošības sakarā un citas.

Piektdien, 24.februārī, no 10.00 līdz 13.00, Lomonosova ielā 1a, LU SZF 316. auditorijā notiks sekcijas sēde “Ilgtspējīgas nācijas attīstības sociālie aspekti” profesores Aijas Zobenas vadībā.

Sestdien, 25.februārī no 16.00 līdz 17.40, Lomonosova ielā 1a, LU SZF 210.auditorijā notiks asociētā profesora Viktora Freiberga vadītā sekcijas sēde "Vēstījuma un estētikas problēmas laikmetīgajā kino un teātrī”. Šajā sēdē varēs uzzināt vairāk par nejaušības lomu filmas naratīvā, modernajiem vampīriem, Bridžetas Džounsas seksuālās identitātes reprezentāciju un citām tēmām.

LU 75.zinātniskās konferences sekcijas sēde “Politikas zinātnes sekcija”

23. februārī, ceturtdienā

LU SZF 316.auditorijā

Vadītājs: Juris Rozenvalds

Sigita Struberga un Aleksandra Kjakste
National Minorities Inclusion and Representation Problems in Local Government Policy Making in Latvia. A Case study of Riga Municipality

Matīss Veigurs
Militarizācija: koncepta operacionalizācija jaunajā drošības situācijā Latvijā

Valdis Otzulis
Konvencionālās atturēšanas aspekti Baltijas valstu aizsardzībā.

Inese Āboliņa
Metodoloģija un pētījuma dizains līderības ietekmes lēmumu pieņemšanā izvērtēšanai valsts pārvaldē Latvijā.

Juris.Kanels
Ietekmes novērtējums transporta rīcībpolitikā.

Monica Kjorstad
The major challenges in writing research papers

Geir C. Tufte
Comparative studies and document analysis