Notikusi diskusija “21.gadsimta mediju redakcijas – kas tajās strādās rīt?”

03.03.2017

Foto: Jānis Buls

2017.gada 28.februārī Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā notika LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) un ziņu portāla "Delfi" galvenā redaktora Ingus Bērziņa iniciēta diskusija “21.gadsimta mediju redakcijas – kas tajās strādās rīt?”, lai mediju vadība, docētāji un žurnālistikas studenti iezīmētu tendences un problemātiku, ar ko saskaras nozare un kam jaunajiem žurnālistiem būtu jābūt gataviem.

Diskusijā piedalījās Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe, “liepājiniekiem.lv” redaktors Pauls Kaufmanis, ziņu portāla "Delfi" galvenais redaktors Ingus Bērziņš, laikraksta "Diena" žurnālists Raivis Vilūns, ziņu aģentūras “LETA” redaktors Pēteris Zirnis un diskusijas vadītāja, SZF lektore Lolita Stašāne.

Visi klātesošie pārliecinoši atzīmēja, ka žurnālistiskā kvalitāte, prasmes strādāt ar lielu apjomu informācijas, pārbaudīt faktus un radīt kvalitatīvu tekstu ir un būs svarīga. Ingus Bērziņš norādīja uz divu līmeņu atbildībām: “mediju vadības kompetence ir sekot līdzi kvalitātei, jāsaprot, kā lielie tirgus spēlētāji - internta meklētāji, sociālie tīkli - maina spēles noteikumus. Kā mani atradīs, kā mans saturs būs pamanāms?” Toties žurnālists attīstās un rada saturu. Laikraksta "Diena" žurnālists un LU SZF Komunikācijas zinātnes studiju programmas absolvents Raivis Vilūns uzsvēra, ka žurnālistiem ir jāspēj veikt skaidrojošo darbu. Ir ļoti maz tēmu, kuras nevar pasniegt multimediāli, viegli uztverami un izklaidējoši.

Darba devēji vēl arvien novērtēs degsmi acīs, patiesu interesi par žurnālistiku un labas latviešu valodas zināšanas. To redzot, arī darba devējs sniegs maksimālo atbalstu, lai jaunais censonis kļūtu par profesionāli.

28.martā visi interesanti ir aicināti uz nākamo diskusiju par prasmēm un zināšanām, ko no jaunajiem profesionāļiem sagaida korporatīvās komunikācijas un reklāmas nozarē.

LU Komunikācijas un inovāciju departamenta sagatavotā ziņu reportāža:

Pilns diskusijas ieraksts skatāms šeit: