LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļā viesojas Japānas vēstniece Mariko Fudžii

16.03.2017

Šī gada 14. martā LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļā viesojās Japānas vēstniece Mariko Fudžii. Šīs vizītes ietvaros bakalaura studiju programmas 3. kursa studentiem bija iespēja noklausīties vēstnieces kundzes lekciju par komercdiplomātiju. Īpaša uzmanība tika vērsta uz tādiem jautājumiem kā ekonomiskās izaugsmes tendences pasaulē, tirdzniecības diversifikācijas problemātika, nozīmīgākie izaicinājumi Latvijas- Japānas tirdzniecības intensifikācijā.

Vēstnieces kundzes lekcija notika kursa “Mūsdienu ārpolitikas aktuālās problēmas” ietvaros. Studentiem tajā ir iespēja iepazīties ar nozīmīgākajiem problēmjautājumiem, kas šobrīd ir aktuāli ne tikai Latvijā un Eiropā, bet pasaulē kopumā. Bet kā vieslektori tiek aicināti dažādi kā vietējie, tā arī ārvalstu eksperti. Tā, piemēram, ar Latvijas ārpolitikas prioritātēm studentus iepazīstināja Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs, ar Latvijas un ASV attiecību dinamiku- Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Kalniņš, bet ar aktualitātēm Kanādas- Latvijas savstarpējās sadarbības jautājumos- Alēns Osērs. Savukārt tuvākajās nedēļās plānots apmeklēt Zviedrijas vēstniecību un tikties ar Zviedrijas vēstnieku Henriku Landerholu, kā arī apspriest reformu gaitu Ukrainā ar Ukrainas studentiem, kas ieradīsies LU SZF ES studiju programmas ietvaros.