LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas doktorantūras studentes piedalās starptautiskā zinātniskā konferencē Dņiprā, Ukrainā

28.03.2017

Š. g. 23- 24. martā LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas doktorantūras studentes Sigita Struberga un Aleksandra Kjakste piedalījās Olesa Gončara Dņipras Nacionālās universitātes  (Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара) organizētajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Mūsdienu starptautiskās ekonomiskās attiecības: panākumu virzītjspēki un attīstības izaicinājumi”.

Konferences ietvaros notika vairākas sekcijas, kas tika veltītas dažādām starptautisko politisko un ekonomisko attiecību, kā arī bijušo Padomju Savienības valstu konkurētspējas veicināšanas tēmām un apvienoja virkni akadēmiķu un praktiķu tādās jomās kā ekonomika, starptautiskās attiecības, drošības studijas, kā arī valsts pārvalde un izglītība. Tika pārstāvētas vairākas valstis, to skaitā, Beļģija, Ukraina, Gruzija.

Sigita Struberga, kas piedalījās sekcijā “Kara konflikti post-padomju valstīs: socioloģiskie, ģeopolitiskie un ģeoekonomiskie jautājumi”, plašajai klausītāju auditorijai piedāvāja prezentāciju “Publiskā diplomātija kā mūsdienu politiskās karadarbības elements. Krievijas gadījums”. Savukārt Aleksandra Kjakste universitātes mācībspēku, studentu un viesu uzmanību vērsa uz publiskās administrācijas modernizācijas problemātiku, uzstājoties sekcijā “Nacionālo ekonomiku attīstības inovatīvie aspekti” ar prezentāciju “Publiskās administrācijas modernizācija post-padomju telpā: laba pārvaldība kā inovatīva pieeja”. Abu doktorantūras studenšu piedāvātās prezentācijas izraisīja plašākas diskusijas un interesi par pētniecības virzieniem, kas aktuāli ne tikai mūsu valsts kontekstā, bet arī virknē citu valstu ar līdzīgu pagātnes mantojumu.

Doktorantes norādīja, ka “konference noritēja zinātniskā un radošā gaisotnē, kas ļāva diskutēt gan par konferences dalībnieku prezentācijās piedāvāto tematiku, gan arī plašāk apskatīt mūsdienu politikas aktuālās problēmas, uzkrāt pieredzi un gūt jaunus kontaktus akadēmisko aprindu pārstāvju vidū Austrumeiropas valstīs”. Tāpat arī Sigita Struberga un Aleksandra Kjakste izteica pateicību Latvijas Universitātei par atbalstu, pateicoties kam tad arī viņām radās iespēja piedalīties šajā akadēmiski nozīmīgajā pasākumā.