LU Sociālo zinātņu fakultātē viesojies Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidents Milans Brglezs

04.04.2017

Š. g. 29. martā LU Sociālo zinātņu fakultātē viesojās Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidents Milans Brglezs (Milan Brglez). Viesošanās ietvaros politikas zinātnes studentiem un citiem interesentiem bija iespēja noklausīties lekciju “Eiropas Savienības nākotne un tās pozīcija uz globālās skatuves: no dziļākas kohēzijas lēmumu pieņemšanā līdz efektīvai ārējai rīcībai”, kā arī apspriest ar augsto viesi tādus aktuālus jautājumus kā Eiropas Savienības vieta un loma starptautiskajā sistēmā un nozīmīgākie nākotnes izaicinājumi Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm.

Lekcija notika oficiālās vizītes Latvijā ietvaros, kad cita starpā Milans Brglezs viesojās Saeimā, tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski un aizsardzības ministru Raimondu Bergmani. Tāpat arī Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidents apmeklēja arī NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru.

Milans Brglezs ir ne tikai pieredzējis politiķis, bet arī aktīvi darbojies akadēmiskajā sfērā kā profesors starptautisko attiecību nozarē. Viņš Ļubļanas universitātē ir vadījis tādus kursus kā, piemēram, “Diplomātiskās un konsulārās attiecības”, “Starptautisko attiecību teorija”, kā arī izstrādājis virkni zinātnisko rakstu un monogrāfiju. Bet no 2008. gada līdz ievēlēšanai Nacionālajā asamblejā Milans Brglezs vadīja Starptautisko attiecību virzienu Ļubļanas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē.