SZF studenti piedalījušies BBC diskusijas organizēšanā

04.04.2017

>Foto: Artis Eglītis

Lielbritānijas raidorganizācija BBC 31.martā Rīgā Melngalvju namā filmēja diskusiju "Putins un Tramps: vai jauna ēra?". Trīs aktīvi LU SZF Komunikācijas zinātnes bakalaura studenti – Kerija Jančevska, Elizabete Līce un Artis Eglītis – kā brīvprātīgie piedalījās diskusijas organizēšanā.

Viņu darbs sākās jau 30.martā, kad notika diskusijas mēģinājums, kameru, skaņas un teksta pārbaudes, ko vadīja Global questions programmas direktors Kriss Nilsons (Chris Nelson). Mēģinājumā studenti iejutās dažādās lomās, piemēram, kā diskusijas galvenie viesi vai aicinātie viesi skatītājos, tādējādi palīdzot sagatavot kameru kadrējumus un pārbaudīt skaņas kvalitāti. Elizabete līdz ar nozares profesionāļiem veica uzdevumus pie televīzijas režisora pults. Studentiem šī bija iespēja vērot un analizēt, kā tiek plānota un organizēta starptautiska diskusija televīzijā un, jo svarīgāk, novērtēt rezultātu – abas diskusijas angļu un krievu valodā.

Kā norāda Kerija Jančevska: ”Pirmajā vakarā notika saviesīgs pasākums organizatoriem un lūgtajiem viesiem gan no Latvijas, gan ārzemēm, kā arī BBC pārstāvjiem. Bija iespēja iepazīties un iesaistīties interesantās diskusijās, kā arī uzzināt dažādas lietas par BBC. Ja godīgi, tad, manuprāt, šī bija mums kā brīvprātīgajiem svarīgākā daļa, jo dibinājām kontaktus, kā arī sarunājām iespēju paviesoties BBC ēkā Londonā.“

Studenti bija patīkami pārsteigti par uzticēto pienākumu nozīmīgumu un augstu vērtē iespēju tikties ar BBC komandu, īpaši žurnālisti Zeinabu Badaviju  (Zeinab Badawi). Aktīva iesaistīšanās dažādos nozares pasākumos, studentiem ļauj veiksmīgi sasaistīt augstskolā iegūtās zināšanas ar praktisko pieredzi.