Atvērto durvju dienā Sociālo zinātņu fakultātē stāsta par sociālo zinātņu nākotni

04.04.2017

2017.gada 31.martā Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē norisinājās Atvērto durvju dienas pasākums, kurā topošajiem studentiem bija iespēja iepazīties ar fakultātes telpām, pasniedzēju sastāvu un karjeras iespējām, kuras nākotnē piedāvās sociālās zinātnes.

Iespēju klātienē iepazīties ar studiju iespējām izmantoja aptuveni 80 interesenti, kuri uzklausīja informatīvās lekcijas par studiju programmām, iestāšanās procesu, iespējām doties studiju apmaiņā, kā arī padomus par to, kam pievērst uzmanību studiju laikā.

Pēc dekāna Jura Rozenvalda uzrunas klātesošos ar vispārīgu stāstījumu par sociālo zinātņu nozīmi sabiedrībā un šīs fakultātes priekšrocībām iepazīstināja pasniedzēja Liene Bērziņa. Profesore Aija Zobena atklāja socioloģijas nozīmi sabiedrības viedokļa izzināšanas procesos, savukārt Lienes Viļumas prezentācija atgādināja, ka informācijas pārvaldība un bibliotēkzinātne nav vis ierakšanās putekļainos arhīvu dokumentos, bet gan ceļš uz jaunām, modernām un pieprasītām profesijām, kā piemēram, lietotāja pieredzes optimizētājs. Visvaldis Valtenbergs prezentēja jauno studiju programmu “Eiropas integrācija un globālā attīstība” un tās absolventu iespējas iesaistīties attīstības procesos visā pasaulē. Politikas zinātnes studiju nodaļas vadītāja Iveta Reinholde atgādināja, ka mēs esam visur un politikas zinātne ļauj paredzēt pat negaidītākos pavērsienus. TV raidījumu producents Roberts Vīksne atraktīvā priekšnesumā izklāstīja komunikācijas zinātnes piedāvātās iespējas – gan darīt tādas lietas, kuras ikdienā nekad nerastos iespēja paveikt, gan kā ar mediju palīdzību ietekmēt cilvēku prātus un domas.

Par dzīvi pēc studijām stāstīja SZF absolvents un portāla “Delfi” žurnālists Filips Lastovskis, kurš uzsvēra studiju laikā veidoto kontaktu vērtību turpmākajā profesionālajā dzīvē.

Ar praktiskiem padomiem par to, kā veikt reģistrāciju studijām un kā pieteikties Erasmus studiju apmaiņas programmai uzstājās studiju metodiķe Gundega Kreicberga un Erasmus koordinatore Sanita Burķīte.

Pēc lekcijām klātesošie tika aicināti piedalīties fakultātes telpas izzinošā orientēšanās spēlē, kuras ietvaros dalībnieki tika aicināti gan paviesoties Studentu pašpārvaldes telpās, gan iemēģināt Kivi TV sniegtās iespējas.

Cerams, ka klātesošie studētgribētāji tika pārliecināti un septembrī papildinās SZF studentu rindas!