Novadu spēlēs uzvar Siguldas Valsts ģimnāzija

06.04.2017

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) rīkotajā skolēnu konkursā “Novadu spēles”, kā tēma šogad bija “Uzņēmējdarbība manā novadā: Iespējas un izaicinājumi” uzvarējusi Siguldas Valsts ģimnāzija, aiz sevi atstājot Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas un Iecavas vidusskolas komandas.

Konkursa fināls 7.aprīlī notika LU SZF, kur skolēnu komandas prezentēja savus novadus, atbildēja uz erudīcijas jautājumiem par tautsaimniecību Latvijā, kā arī izveidoja prezentācijas ar priekšlikumiem par to, kā veicināt uzņēmējdarbību novados.

Kopvērtējumā visvairāk punktus un uzvaras laurus izpelnījās Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni, kuri rosināja Siguldu veidot par Baltijas sporta centru, papildinot jau esošo sporta infrastruktūru un pielāgojoties arī citu sporta veidu vajadzībām.

Otrajā vietā ierindojās Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzija, kuri Alūksnei raksturīgo mežu bagātības sasaistīja ar Igaunijas un Krievijas tuvumu – jādibina mūsdienīgu mēbeļu ražotni un citus kvalitatīvas kokapstrādes uzņēmumus.

Iecavieši, nākot no pilsētas lielceļu krustpunktā, novada attīstības nākotni redz, veidojot loģistikas centru, kas veicinātu nodarbinātību un uzņēmējdarbību Iecavā.

Fotogalerija aplūkojama ŠEIT.

Pasākums tika organizēts ar projekta EEZ/NFI/S/2015/024 “Mobilitāte politikas zinātnē un socioloģijā” atbalstu.

EEZ/NFI/S/2015/024 „Mobility in political science and sociology