LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Projekta “LIVINGMEMORIES” pētnieki piedalīsies 12. Baltijas studiju konferencē Eiropā

19.06.2017

Dr. sc. comm. Laura Ardava

 

Laikā no š. g. 19. līdz 21. jūnijam Latvijas Universitātē (LU) norisināsies 12. Baltijas studiju konference Eiropā “Baltijas valstīm 99: pagātne, tagadne, nākotne”,  kurā plaši piedalīsies starptautiskā projekta “Dzīve kopā ar sarežģītām atmiņām un dažādām identitātēm” (“Living Together with Difficult Memories and Diverse Identities” (LIVINGMEMORIES)) pētnieki no Somijas, Igaunijas un Latvijas.

 

Divas konferences sekcijas ar nosaukumu “Living Together with Difficult Memories and Diverse Identities (LIVINGMEMORIES)” notiks 20. jūnijā no pulksten 9:00 līdz 10:30 un no 11:00 līdz 12:30 LU Sociālo zinātņu fakultātes (Lomonosova ielā 1A, Rīgā) Berlina auditorijā. Projekta dalībnieki plaši piedalīsies arī citu konferences sekciju darbā, uzstājoties ar prezentācijām un vadot konferences sekcijas. Pilna konferences programma skatāma šeit: https://cbse2017.lu.lv/?d=2#programme Ieeja konferencē tikai reģistrētiem dalībniekiem un klausītājiem.

 

12. Baltijas studiju konferences Eiropā (Conference on Baltic studies in Europe, CBSE) ievirze ir refleksija par Baltijas valstu pagātni, tagadni un nākotni 99 gadus pēc to neatkarības pasludināšanas. Konference aicina diskutēt par Baltijas valstu pastāvēšanas laika sasniegumiem – cīņām par neatkarību, kara izpostītās ekonomikas atjaunošanu, plaukstošo kultūras dzīvi un straujo ‘atgriešanos Eiropā’, un tumšākajiem brīžiem to vēsturē, kā piemēram, divu pasaules karu un okupācijas izraisīto iedzīvotāju dislokāciju, kā arī par aktualitātēm mūsdienās  –  ekonomikas attīstību, sociālo nevienlīdzību un pieaugošo vilšanos politiskajā dzīvē.

Projekta “LIVINGMEMORIES” LU pētnieku grupu vadītāja ir profesore Dr. hist. Vita Zelče. Pētnieku grupā strādā Dr. sc. comm. Laura Ardava, Dr. sc. comm. Didzis Bērziņš, Dr. sc. soc. Jurijs Ņikišins un Dr. art. Zane Radzobe, Mg. soc. sc. Sanita Burķīte un  Mg. soc. sc. Aija Rozenšteine. LU pētnieku grupas uzdevums projekta ietvaros ir analizēt sabiedrības dzīvi pēc vardarbīgiem konfliktiem, okupācijas, holokausta un represijām, traumatisko pieredzi un jaunas (sa)dzīvošanas un atmiņas uzturēšanas un atražošanas prakses. Projektu LU īsteno Sociālās atmiņas pētniecības centrs – SZF Sociālo un politisko pētījumu institūta (SPPI) starpnozaru pētnieciskā struktūrvienība.

Projekts “LIVINGMEMORIES”  ir starpdisciplinārs sociālo un humanitāro zinātņu projekts, kura uzmanības centrā ir sociālās atmiņas problemātika, konfliktu un protestu kustību nospiedumi atmiņā un identitātē. Projekta ietvaros kopā strādā pētnieku grupas no Helsinku Universitātes, kas ir vadošā partnere, Permas Valsts politehniskās Universitātes, Tartu Universitātes, Frankfurtes pie Mainas Gētes Universitātes, Koča Universitātes Stambulā, Latvijas Universitātes, un projekta koordinatore ir Dr. phil. Kirsti Salmi-Niklandera no Helsinku Universitātes. Tas ir pirmais sociālo un humanitāro zinātņu projekts, kas Latvijā tiek īstenots programmā ERA.NET RUS PLUS (EU-FP7). Tā ir Eiropas Savienības 7. Ietvara programma, kas vērsta uz Eiropas Savienības dalībvalstu zinātnieku sadarbības ar Krievijas zinātniekiem veicināšanu.