LAT | ENG
Dzīve LU SZF

SZF pirmkursniekus sagaida ar Sālsmaizi

11.09.2017

Pirmajā dienā jaunos studentus uzrunāja LU SZF dekāns profesors Juris Rozenvalds, aicinot  pirmkursniekus būt zinātkāriem un aktīvi iesaistīties fakultātes norisēs. Lai savstarpējā komunikācija veidotos veiksmīgi, dekāns iepazīstināja ar fakultātes kolektīvu, kas rūpējās par studentu labsajūtu studiju procesā. Vēlāk savējo sajūtas radīšanai – tapa pirmās kursa fotogrāfijas. Tam sekoja pirmās ievadlekcijas un kursu saliedēšanās pasākumi, kas nozīmēja gan nopietnas tikšanās - Informācijas pārvaldības jaunie studenti iepazinās ar Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekciju, kā arī klausījās prezentāciju par studentu konferenci BOBCATSS -, gan kopīgu Latvijas  un Krievijas izlašu basketbola spēles skatīšanos.

Arī maģistrantūras studenti tika vakarā aicināti uz svinīgu jaunā mācību gada iesākumu. Tajā apsveikuma vārdus jaunajiem maģistrantiem teica SZF dekāns, kam sekoja humora pilns etīžu teātra "Nerten" priekšnesums. Pēc svinīgās daļas studenti pie uzkodām tik aicināti neformālā gaisotnē aprunāties ar pasniedzējiem par gaidāmajām studijām un doties uz savām pirmajām lekcijām.

Otrajā dienā Politikas zinātnes pirmkursnieki jau plkst.7.20 pulcējās Zaķusalā pie televīzijas ēkas, lai dotos iepazīties ar LTV ziņu dienestu. Atgriežoties Lomonosova ielā, pēc pirmajām lekcijām studiju priekšmetos, visus pirmkursniekus gaidīja noderīga lekcija par “Veiksmīgas mācīšanās paradumiem studijās”. Dienās noslēgumā visiem fakultātes studentiem bija iespēja uzzināt, kas ir Riga Summer School un noskatīties tur šovasar tapušās filmas.

Trešdien interesanto nedēļu turpināja politologu ekskursija uz Ministru kabinetu. Pēc intensīva mācību darba lekcijās, studentiem bija iespēja uzzināt, daudz praktisku un noderīgu lietu turpmākiem 3  dzīves gadiem: kā darbojas SZF fakultāte un kurš darbinieks var palīdzīt kādos jautājumos? Kas ir LUISS un kāpēc tas būtu jālieto? Kas ir studentu pašpārvalde? Ko var sniegt LU fonds? Kādas iespējas piedāvā biznesa inkubators? Kā sportot LU? Ko nozīmē ERASMUS? Kas ir radio NABA?  Un ko dara LU Debašu klubs.

Ceturtdienā pie studentiem ar vēstījumu par digitālo etiķeti un pārdomām “Kā komunicēt digitālajos medijos, lai tas palīdzētu karjerai, nevis to izbeigtu” vērsās LU SZF pasniedzēja Olga Kazaka.

Piektdien pirmos patstāvīgos pētnieciskos eksperimentus komandās veica politikas zinātnes studenti un vakarā kopā ar pasniedzējiem daudz brīvākā gaisotnē socializējās bārā “Aptieka”.

Cerams, ka šī ievada nedēļa pirmkursniekiem lika sajusties gaidītiem un novērtētiem. Nu ar pilnu jaudu jāķeras klāt studijām!