Pētniecība

Kognitīvo zinātņu un semantikas centrs (KZSC) ir Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes starpnozaru izpētes struktūrvienība. KZSC  nodarbojas ar aptverošiem psihes un nozīmes pētījumiem, iekļaujot un respektējot dažādas zinātņu perspektīvas. Centrs ir atvērts akadēmiskiem pētījumiem no visām radniecīgajām nozarēm, ieskaitot komunikācijas zinātnes, loģiski-matemātiskās zinātnes, filozofiju, antropoloģiju, mākslīgā intelekta pētījumus, lingvistiku, neirozinātni un psiholoģiju.

KZSC darbības galvenais uzsvars tiek likts uz minēto jomu attīstību un pielietojumu Latvijā un Baltijā, koordinējot aktivitātes un tās sasaistot un iekļaujot starptautiskā mūsdienu kognitīvo zinātņu kontekstā. KZSC liek īpašu uzsvaru uz nozīmes, vides, kā arī valodas un domāšanas mijiedarbības pētījumiem dažādu zinātņu kontekstā. KZSC ne vien cenšas apvienot dažādas kognitīvo zinātņu nozares un kultūras dimensijas dzīvotspējīgā zinātniskā veselumā, bet arī veicina privātā un publiskā sektora līdzdalību ar mērķi nodrošināt izcilu devumu gan universitātei, gan pārējai sabiedrībai.

KZSC organizē dažādus starptautiskus pasākumus un pētniecības un izglītības projektus, tostarp ikgadējo simpoziju un doktorantu starptautisko vasaras skolu.

Papildu informācija un kontakti:

Jurģis Šķilters

jurgis.skilters@lu.lv

mob. 29276772

Sociālo zinātņu fakultāte, Lomonosova iela 1A,
Rīga, LV - 1019
215. telpa

Kognitīvo zinātņu un semantikas centra mājas lapa