LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Pirmkursniekiem studiju sākumā palīdzēs mentori


01.08.2018.

Studiju uzsākšana ikviena pirmkursnieka dzīvē ir ļoti nozīmīgs brīdis, kas ienes daudz dažādas pārmaiņas. Labi, ja kāds šādā reizē sniedz atbalstu un atbild uz neskaidriem jautājumiem. Jau vairākus gadus Latvijas Universitātē (LU) darbojas mentoru sistēma – tajā vecāko kursu studenti brīvprātīgi kļūst par pirmkursnieku palīgiem un balstiem, ļaujot ātrāk iejusties studiju vidē.

 

Mentoru sistēma strādā uz brīvprātības principiem. Par mentoru var kļūt ikviens pilna laika LU students, kurš vēlas sniegt padomus un palīdzību jaunienācējiem visos ar Universitāti saistītajos jautājumos. Savukārt mentoru var izvēlēties ikviens pirmkursnieks, kurš vēlas savu studiju sākumā gūt atbalstu no zinoša un pieredzējuša studenta.

 

Pērn mentoru sistēma piedzīvoja būtiskas pārmaiņas. Mentoru sistēmai izveidota centralizēta mājaslapa, kas darbojas līdzīgi mobilajai lietotnei Tinder. Tagad mentori un pirmkursnieki var sastapt viens otru virtuālajā vidē (šeit: mentors.lu.lv/), balstoties uz savstarpējām simpātijām.

 

Pārmaiņas ierosināja LU Studentu padomes Sociālā virziena vadītājs Jurģis Kalniņš, kurš mentoru sistēmā bija novērojis vairākas problēmas. “Vienu aprīļa vakaru, kamēr lietoju Tinder, iedomājos, ka šo formātu labi varētu izmantot arī Universitātē. Mentori mājaslapā izveido savu profilu, ielādē savu bildi, uzraksta biogrāfiju un apraksta intereses, bet pirmkursnieki izvēlas, kuri mentori viņiem vislabāk patīk,” stāsta Jurģis, ieskicējot, ka šovasar ir iecere programmai izveidot arī mobilā telefona lietotni.

 

 Mentori – liels atbalsts un laba iespēja dalīties pieredzē

“Man, uzsākot studijas, ļoti noderēja oficiālo un neoficiālo mentoru palīdzība. Gribu atlīdzināt karmas punktus un palīdzēt jaunajiem SZFiešiem iejusties studentijas, Maskačkas un akadēmiskajā vidē!” stāsta viena no Sociālo zinātņu fakultātes mentoriem 3. kursa politikas zinātnes studente Justīne Širina. Mentoru atbalsts palīdzēs iejusties Universitātē un atvieglos pirmkursnieku dzīvi, tādēļ izmantojiet iespēju un atrodiet savu padomdevēju.

 

Lai mentoru skaitu palielinātu, LU Studentu padome mentoriem piedāvā dažādus bonusus un priekšrocības, piemēram, iespēju apmeklēt īpaši mentoriem organizētus seminārus, apgūt C daļas kursu psiholoģijā, pēc pirmā mentorēšanas semestra apgūt jebkuru studiju kursu bez papildu samaksas, turklāt bonusu saraksts arvien tiek papildināts.

 

Atliek novēlēt jaukas tikšanās un vieglas studijas!