LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Prof. Žaneta Ozoliņa un asoc. prof. Iveta Reinholde piedalās Madrides kluba konferences norisē Rīgā


09.10.2018.

Šī gada septembra nogalē Rīgā pulcējās Madrides kluba biedri. Pasākumu norise aktīvi iesaistījās arī Politikas zinātnes nodaļasmācībspēki- Politikas zinātnes nodaļas vadītāja asoc. prof. Iveta Reinholde un prof. Žaneta Ozoliņa.

27. septembrī  Madrides klubs sadarbībā ar LR Ārlietu ministriju rīkoja apaļā galda diskusiju “Globāla pārvaldība informācijas integritātei”, kā rezultātā tika izstrādātas un prezentētas politikas rekomendācijas. Vienu no diskusijas virzieniem moderēja prof. Žaneta Ozoliņa. Bet pasākuma noslēguma sesijā kā ziņotāja uzstājās asoc. prof. Iveta Reinholde.

 

Kā ziņo LR Ārlietu ministrija, “Mūsdienu demokrātiskā un brīvā pasaule piedzīvo laikmetu, kurā būtisku vietu ieņem sociālie mediji un citas jaunas saziņas formas. Arvien aktīvāk tos izmantojot, ievērojami palielinājusies dezinformācijas un viltus ziņu izplatība. Jaunie apstākļi prasa atbildīgu attieksmi un atbilstošu rīcību. Lai rosinātu plašu un visaptverošu viedokļu apmaiņu par apdraudējumu ietekmi uz informācijas integritāti un demokrātiskiem procesiem, “Madrides klubs” aicinājis viedokļu līderus un ekspertus iesaistīties diskusijā”. 

 

Pasākuma dalībnieku vidū bija starptautiskās politikas autoritātes – bijušie valstu un valdību vadītāji –, to skaitā, Latvijas eksprezidente un “Madrides kluba” prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, bijušais Tunisijas premjerministrs Mehdi Jomā (Mehdi Jomaa), bijušais Latvijas Ministru prezidents un ārlietu ministrs Valdis Birkavs, kā arī bijušais Austrijas kanclers Alfrēds Gūzenbauers (Alfred Gusenbauer).

 

Madrides klubsir pasaules lielākā politisko līderu alianse. Tajā apvienojušies vairāk nekā 110 bijušie prezidenti un valdību vadītāji no vismaz 70 pasaules valstīm. Organizācijas mērķis ir izmantot tās biedru zināšanas un pieredzi, lai stiprinātu demokrātiskās institūcijas pasaulē, mazinātu nabadzību un veicinātu politisko konfliktu risinājumu meklējumus.