LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Ābrams Kleckins saņems “Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu


10.10.2018.

Šogad nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” par mūža ieguldījumu saņems LU Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas asociētais profesors Ābrams Kleckins, kurš 11. oktobrī atzīmēs savu 85. dzimšanas dienu. Balva tiks pasniegta 12. novembrī.

 

Asoc. prof. Ābrams Kleckina zinātniskais darbs veltīts kino, mediju un sabiedrības attīstības un pārmaiņu procesiem. Viņš ir grāmatu “Mana pasaule. Tikšanās dzīvē un iztēlē” (1983) un “Kino un mūsdienu kultūras likteņi” (2012), kā arī daudzu zinātnisko rakstu un kolektīvo monogrāfiju nodaļu autors. Ābrams Kleckins docējis komunikācijas un mediju teorijām, kino un kultūrai, Rīgas dokumentālā kino skolai veltītus studiju kursus LU komunikācijas zinātnes bakalaura un maģistra studiju programmās. Viņu par savu skolotāju uzskata daudzas Latvijas žurnālistu paaudzes.

 

Ābrama Kleckina interešu pamatlauks ir kino zinātne un kritika. Viņš ir arī vairāku dokumentālo filmu, tostarp “Vai viegli būt jaunam?”, scenārija autors. Kino balva “Lielais Kristaps” viņam piešķirta tieši par ieguldījumu kino zinātnē un kino izglītībā. Kopā ar Ābramu Kleckinu balvu saņems arī kino zinātnieks Miks Savisko. Latvijas Kinematogrāfistu savienības vadītāja Ieva Romanova norāda, ka, pateicoties Savisko un Kleckinam, pagājušā gadsimta 70. gados savu apzīmējumu ieguvusi Rīgas poētiskā dokumentālā kino skola. Tieši viņi uzsāka tās pētniecību, teorētiskā ietvara veidošanu un filmu vēstījuma analīzi. 

 

Sirsnīgi sveicam asoc. prof. Ābramu Kleckinu dzimšanas dienā un ar “Lielā Kristapa” balvu par  mūža ieguldījumu!