LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Ekspertu apaļā galda diskusija par diasporas ekonomisko potenciālu


25.10.2018.

Š. g.  21.oktobrī Luksemburga-Latvija / Eiropas Latviešu apvienība (ELA) rīkotaja ekspertu apaļā galda diskusiju ciklā “Investīcijas Latvijai - gūtā pieredze un iespējas”. Kā eksperte diasporas jautājumos diskusijā bija aicināta Latvijas Universitātātes Sociālo zinātņu fakultātes un Sociālo un politisko pētījumu institūta pētniece Dr.sc.pol. Ieva Birka.

 

Dr. Ieva Birka konferences ietvaros piedalījās paneļa diskusijā “Starptautiskā perspektīva attiecībā uz diasporu un ekonomisko sadarbību”.  Paneļdiskusijas laikā Dr. I.Birka klātesošo publiku iepazīstināju ar savu pēcdoktorantūras pētījuma projektu “Diasporas ekonomiskā potenciāla mobilizācija”, tajā skaitā, ar plānotajiem pētījuma rezultātiem un jau gūtajām atziņām.  

 

Dr. I.Birkas  pēcdoktorantūras pētniecības projekts “Diasporas ekonomiskā potenciāla mobilizācija” (Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/013), kas ir līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, paredz apkopot pasaules praksi attiecībā uz diasporas iesaisti ekonomikas attīstībā, īpaši pievēršot uzmanību tam, kā tiek pielietotas modernās informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, lai veidotu diasporas tīklus, veicinātu diasporas iesaisti un sekmētu ekonomisko izaugsmi. Ņemot vērā, ka viens no konferences rīkotāju mērķiem ir tieši diasporas tīklošanās platformas izveide, Dr. I.Birkai bija iespēja gan dalīties ar savām atziņām par citu valstu līdzīgiem projektiem, gan gūt priekšstatu par plānotās tīklošanās platformas iecerēm attiecībā uz diasporas ekonomiskā potenciāla mobilizāciju.