Nosauktas pirmās DELFI stipendiju saņēmējas

06.11.2018.

Sadarbojoties portālam “Delfi” ar Latvijas Universitātes (LU) fondu, šā gada rudens semestrī divām LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Informācijas un komunikācijas zinātnes studentēm, kuras izvēlējušās studijas žurnālistikas apakšprogrammā,  — Litai Lūsei un Paulai Annai Koškinai— piešķirtas stipendijas, katra 5 000 eiro vērtībā.

No mācību gada sākuma LU SZF komunikācijas zinātnes studentiem bija iespēja pieteikties DELFI stipendijām. Stipendijas mērķis ir veicināt izcilu jauno žurnālistu sagatavošanu darbam Latvijas mediju vidē.

Uz stipendiju varēja pieteikties LU žurnālistikas un multimediju producēšanas moduļu studenti, kas mācās bakalaura programmas 2. vai 3. kursā. Pretendentu izvērtēšanā piedalījās DELFI galvenais redaktors Ingus Bērziņš, DELFI nacionālo un biznesa ziņu nodaļas redaktors, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes loceklis Filips Lastovskis, LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) dekāns profesors Juris Rozenvalds, LU SZF Komunikācijas studiju nodaļas žurnālistikas moduļa koordinatore Vita Dreijere, aģentūras LETA galvenais redaktors, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes loceklis Pēteris Zirnis un LU fonda izpilddirektore Laila Kundziņa.

Oktobrī Latvijas Universitātes fonda telpās žūrija izvēlējās divas topošās žurnālistes, kuras pirmās saņems DELFI stipendiju, – otrā kursa studentes Lita Lūse un Paula Anna Koškina katra šajā mācību gadā tiks pie 5000 eiro. Stipendija abām jaunietēm palīdzēs mērķtiecīgāk veltīt laiku mācībām, lai kļūtu par nākotnes Latvijas žurnālistikas spīdekļiem.

"Mēs kā vadošais ziņu portāls Latvijā vēlamies, lai Latvijas medijos strādātu izcilnieki – gudri, čakli ļaudis ar plašu redzesloku un žurnālista misijas apziņu. Tādas īpašības mēs saredzējām abās Latvijas Universitātes Komunikācijas studiju nodaļas studentēs, kuras tika pie stipendijām. Pārrunās ar uzvarējušajām pretendentēm žūrija sajuta, ka pēc pieciem desmit gadiem par viņām dzirdēsim kā izcilām žurnālistēm vai redaktorēm. Arī pārējie četri pretendenti šogad bija ļoti labā līmenī, kas nozīmē, ka žurnālistikas un multimediju izglītības jomā nav pamata sūroties, ka jaunajā paaudzē kristos kopējais domāšanas kvalitātes līmenis," iespaidos dalījās DELFI galvenais redaktors Ingus Bērziņš

Prieku par stipendiātēm un sadarbību pauda arī LU fonda izpilddirektore Laila Kundziņa: "Esmu pārliecināta, ka DELFI stipendijas ieguvēji ar savu zināšanu kvalitātes pienesumu uzlabos Latvijas žurnālistikas vides kvalitāti. Man prieks, ka DELFI ar šo ziedojumu veic ieguldījumu Latvijas un Latvijas Universitātes nākotnē."

Vārds pretendentēm

Lita Lūse: DELFI stipendija man nozīmē ļoti daudz, jo savā ziņā tas ir apstiprinājums tam, ka tas ceļš, kuru esmu izvēlējusies, ir pareizais. Protams, arī praktiskā ziņā tas krietni atvieglo manu ikdienas dzīvi.

Paula Anna Koškina: DELFI stipendija man ir kā milzīga motivācija būt labākajai sevis versijai, parādot, ko spēju un ka varēšu būt vēl labāka. Tieši tas man šķiet vissvarīgākais un motivējošākais – šī uzticība maniem spēkiem.

Vairāk - portālā DELFI.