LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Komunikācijas zinātnes doktorante Līva Ornicāne uzstājas konferencē “Kultūras Krustpunkti”


07.11.2018.

Piektdien, 2. novembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā “Zirgu pasts” norisinājās kultūras un mākslu zinātnēm un aktualitātēm veltītā 12. zinātniskā konference “Kultūras Krustpunkti”, kurā Latvijas Universitāti (LU) pārstāvēja Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes doktora studiju programmas 1. kursa studente Līva Ornicāne.

 

Doktorante Līva Ornicāne uzstājās ar ziņojumu “Creating Audience Impact in Multimedia Performance Art – Impact Creation Matrix”. Prezentējot savu pētījumu, viņa klausītājiem atklāja jaunu perspektīvi un attiecīgi strukturētus veidus un rīkus, kā mākslas radītāji spēj pozitīvi veidot ietekmi savos skatītājos, tādējādi  nodrošinot dziļāku izpratni par rādīto mākslas darbu, kā arī saņemot nedalītu skatītāja uzmanību visu priekšnesuma laiku. Kaut arī doktorantes pētījuma un prezentācijas centrā ir multimediju performances mākslu, noderīgas zināšanas varēja gūt ikviens konferences dalībnieks, kurš vēlas palielināt savas uzstāšanās vērtību, neatkarīgi, vai tas ir koncerts, vai publiskā runa, vai cita veida performance.

Šis pētījums kalpo arī kā nopietns starta pieteikums turpmākiem mākslas un komunikāciju zinātnes starpnozares pētījumiem Latvijā un starptautiskā mērogā.

 

 

LKA konferences “Kultūras Krustpunkti” galvenā misija ir akadēmiskajai sabiedrībai un plašākai sabiedrībai darīt zināmus Latvijai nozīmīgu, starptautiski aktuālu kultūras un mākslas jomas problēmu izpētes rezultātus, kā arī aktivizēt akadēmisko diskusiju. Konferences pieteikumā uzsvērts, ka “tā ļauj precizēt un paplašināt kultūras un mākslas nozīmes izpratni sabiedrībā, kā arī sekmēt kultūras un citu sabiedrības dzīves sektoru produktīvu mijiedarbību kopumā”. 

 

Visu Līvas Ornicānes prezentāciju iespējams noskatīties LKA “Kultūras Krustpunkti” Facebook lapā: ej.uz/LOrnicane