LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Studenti aicināti pieteikties rakstīt LU portāla rubrikām

LU Komunikācijas un inovāciju departaments
26.11.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Komunikācijas un inovāciju departaments (KID) aicina studentus pieteikties rakstīt ikmēneša LU portāla rubrikām “Mēneša pētnieks”, “Mēneša pētījums” un “Jaunais doktors”.

 

Katru mēnesi LU portālā lasāmas intervijas un apraksti ar mēneša pētniekiem, pētījumu autoriem un jaunajiem doktoriem, kurus izvirza LU fakultātes. Tie ir stāsti par Universitātes jaunākajiem sasniegumiem zinātnē, aktuālākajiem pētījumiem, iedvesmojošiem pasniedzējiem un pētniekiem un doktora grāda nozīmi mūsdienās.

 

LU KID aicina atsaukties tos studentus, kuri interesējas par zinātni, LU sasniegumiem, kuriem nav svešs intervijas un apraksta formāts. Par intervijām un aprakstiem tiek maksāts honorārs.

 

Lūgums pretendentiem līdz 28. novembrim iesūtīt savus iepriekš rakstītus darbus – vienu aprakstu un vienu interviju – uz e-pastu info@lu.lv ar norādi “Pieteikums rakstīt LU rubrikām”. E-pasta pieteikumā vēlams norādīt arī savu pieredzi publicistikā.

 

Rubrikas

MĒNEŠA PĒTNIEKS – tā ir intervija ar LU pētnieku vai mācībspēku, kuram nesen iznācis aktuāls pētījums vai saņemts apbalvojums vai fakultāte izvirzījusi intervijai par ieguldījumu zinātnē.

 

MĒNEŠA PĒTĪJUMS – apraksta formātā radīts darbs ar pētnieku vai pētnieku grupu, kam nesen iznācis apjomīgs pētījums. Materiāls atklāj pētījuma nozīmi, pielietojumu un aktualitāti mūsdienās.

 

JAUNAIS DOKTORS – intervija ar doktoru, kas promocijas darbu aizstāvējis pēdējo piecu gadu laikā. Intervijas mērķis ir atklāt, kā doktora grāds palīdzējis darba tirgū, izmainījis skatījumu uz dzīvi, pavēris jaunas iespējas utt..