LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Doktorantiem par akadēmisko ētiku

Vita Zelče, LU SZF profesore
28.11.2018.

3. decembrī, plkst. 18.15 LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) 204. auditorijā Lauvas ielā 4 notiks doktorantiem adresētā studiju kursa “Sociālo zinātņu pētījumu metodoloģija” ceturtā nodarbība. Tā veltīta veltīta akadēmiskās ētikas jautājumiem un komunikācijas zinātnes apskatam.

 

Nodarbības pirmo daļu veidos Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas emeritētās profesores Skaidrīte Lasmane lekcija par akadēmisko ētika. Tā jau daudzus gadus ir profesores zinātniskās darbības joma. S. Lasmane uzsver: “Pētniecībā, kā zināms, notiek teorētisku un praktisku zināšanu ražošana. Lai rezultāts būtu pēc iespējas produktīvāks, tai pastāv savi ētiski nosacījumi. Pētniecības ētika attiecas gan uz jaunu zināšanu ieguves procesu, gan uz attiecībām ar kolēģiem, gan uz tālredzīgām un atbildīgām attiecībām ar sabiedrību kopumā. Ne mazums dilemmu, kuras atklājas mūsdienu akadēmiskās pētniecības norisēs, saistītas ar postpatiesības situāciju un vēl mazapzinātās ceturtās industriālās revolūcijas nosacījumiem.”

Nodarbības otrajā daļā Komunikācijas studiju nodaļas profesore Vita Zelče iepazīstinās ar komunikācijas zinātnes pētniecības lauku un tā attīstību. Šo lekciju papildinās arī doktorantes Elīnas Gulbes un doktorantes Veltas Skolmeistares stāstījums par šā gada 7. Eiropas komunikācijas konferenci, ko ik pēc diviem gadiem rīko Eiropas Komunikācijas pētniecības un izglītības asociācija (European Communication Research and Education Association, ECREA) un kas šoreiz notika Lugano (Šveicē). Šī konference pieder pie Eiropas nozīmīgākajiem komunikācijas zinātnes notikumiem.

Kursa “Sociālo zinātņu pētījumu metodoloģija” nākamā nodarbība notiks 10. decembrī. Tā veltīta divām tēmām – “Vēstures un arhīvu pētījumi” un “Literatūras apskata veidošana, zinātniskā raksta struktūra, zinātnisku publikāciju žanri”. Nodarbību vadīs SZF Komunikācijas studiju nodaļas profesore Vita Zelče.

 

Kurss “Sociālo zinātņu pētījumu metodoloģija” vispirmām kārtām adresēts komunikācijas zinātnes, politikas zinātnes un socioloģijas doktora studiju programmu 1. un 2. kursa studentiem. Tā nodarbības iespējams apmeklēt arī citu LU doktora studiju programmu studentiem un ikvienam interesentam, kurš vēlās apgūt sociālo zinātņu metodoloģiju vai papildināt zināšanas tajā.

Laipni lūdzam!