LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Malvīne Štučka un Jēkabs Ščipčinskis uzvar studentu priekšlasījumu konkursā un piedalās starptautiskā simpozijā “Latvia- China Relations: New Pace, New Opportunities”


30.11.2018.

Š.g. 22.- 23. novembrī Politikas zinātnes nodaļas Latvijas – Ķīnas akadēmiskās sadarbības centrs organizēja starptautisku simpoziju “Latvia – China Relations: New Pace, New Opportunities”. Pasākuma ietvaros LU Sociālo zinātņu fakultātes studentu priekšlasījumu konkursa fināls. Tajā studējošie prezentēja savus pētījumus par aktualitātēm Latvijas un Ķīnas iekšējā un ārējā politikā. Labāko prezentāciju autori - doktorantūras studente Malvīne Stučka un bakalaura studiju 3. kursa students Jēkabs Ščipčinskis - tika atzīti par sacensību uzvarētājiem. Viņiem arī bija iespēja prezentēt savu veikumu simpozijā, 23. novembrī, kurā piedalījās piecu Ķīnas augstskolu, LR Ārlietu ministrijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvji un citi augsta līmeņa jomas profesionāļi.

 

Simpozijs pulcēja un  praktiķus, kas ir līdz šim veiksmīgi darbojušies Latvijas- Ķīnas attiecību veidošanā dažādos līmeņos. Pasākuma mērķis bija apspriest esošo kontaktu stiprināšanas iespējas un izveidot vīziju tālākai veiksmīgai sadarbībai un abpusējā cieņā un izdevīgumā balstītai draudzībai starp divām nācijām- Ķīnu un Latviju. Tas tika organizēts tematiskos paneļos- “Politika”, “Ekonomika” un “Izglītība un Zinātne”.

 

Politikas zinātnes nodaļas vadītāja un Latvijas- Ķīnas akadēmiskās sadarbības centra direktore Iveta Reinholde izsaka gandarījumu par iespēju aicināt kopā gan ekspertus, gan arī izcilākos jaunās profesionāļu paaudzes pārstāvjus, lai veidotu platformu tālākajai veiksmīgai sadarbībai.

 

Plašāka informācija par Politikas zinātnes nodaļas Latvijas- Ķīnas akadēmiskās sadarbības centra darbību pieejama pie Ivetas Reinholdes elektroniski: ineta.reinholde@lu.lv