LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Oksfordas universitātes Jesaja Berlina mantojuma pētnieks lasa lekciju SZF studentiem


11.12.2018.

11. decembrī “Kultūras teorijas un vēstures” kursa studentiem bija iespēja dzirdēt Oksfordas universitātes Jesaja Berlina mantojuma pētnieka Dr. Marka Potla (Mark Pottle) lekciju “Jesaja Berlins brīvības filozofs”.

 

Kopš  2010. gada M.Potls studējis Volfsona koledžas dibinātāja, prezidenta Jesaja Berlina atstāto mantojumu, pētot un publicēšanai gatavojot vēstuļu izdevumu. J.Berlina aizraujošā dzīve un radošie darbi, rosinājuši Dr. Marku Potlu meklēt radošus veidus, kā iedrošināt un studentos radīt interesi par ievērojamo domātāju un diplomātu.

 

“Mani sauc Jesaja Berlins, un es nāku no Rīgas,” tā ar sevi mēdza iepazīstināt pasaules atzinību guvušais brīvības filozofs un ideju vēsturnieks Jesaja Berlins, kura akadēmiskā karjera aizritēja britu izglītības sirdī – Oksfordas universitātē.

 

Līdztekus saviem plašajiem traktātiem par krievu literāro un intelektuālo dzīvi Jesaja vispirmām kārtām pazīstams kā politikas teorētiķis, viens no ietekmīgākajiem filozofiskā liberālisma aizstāvjiem un izcilākajiem ideju vēsturniekiem. Viņš ir slavens ar savu antiautoritāro politisko filozofiju un totalitāro doktrīnu kritiku. Jesaja darbu centrālās tēmas ir brīvība un vērtību plurālisms.

 

Godinot Jesaja Berlina teorētisko mantojumu Sociālo zinātņu fakultātē viņa vārdā ir nosaukta auditorija.