LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Latvijas Universitātes emeritētajai profesorei Skaidrītei Lasmanei piešķirts Triju zvaigžņu ordenis

31.10.2017

Latvijas Universitātes (LU) emeritētajai profesorei, LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Sociālo un politisko pētījumu institūta (SPPI) vadošajai pētniecei, Dr.phil. Skaidrītei Lasmanei piešķirts Triju Zvaigžņu IV šķiras ordenis un profesore iecelta par ordeņa virsnieci.

Profesori S. Lasmani raksturo intelekts, īpašs akadēmiskais cēlums, izsmalcināta sievišķība un elegance, par profesori teikusi LU SZF SPPI zinātniskā sekretāre Laura Ardava.

S. Lasmane uzskatāma par autoritatīvāko un atpazīstamāko ētikas eksperti Latvijā. Šā gada pavasarī LU Senāts S. Lasmanei vienbalsīgi piešķīra emeritētā profesora (Professor Emeritus) goda nosaukumu, augstu novērtēdams viņas devumu Universitātei studiju un zinātniskajā darbā.

Akadēmisko dzīvi profesore vērtē kā likteņa priekšrocību. “Tas ir mierīgākais, labākais, stabilākais, dzīvi iedvesmojošākais darbs, jo cilvēks visu laiku ir spiests sevi papildināt, vērtēt, mainīt. Nevis abstrakti, bet konkrēti, katra dzīves gadījuma kontekstā, kad ir jātiekas ar daudziem jauniem, domājošiem cilvēkiem. Un ir iespēja domāt kopā ar viņiem. Un vēl ir dalīšanās. Dalīšanās, kas akadēmiskajā vidē izveidojas pilnīgi kā rutīna. Lasot kādu tekstu, uzreiz tiek domāts, kā ar to būs iespējams dalīties publiski auditorijā vai ar kolēģiem? Kas tiks izmantots kā interpretējams teksts? Turklāt agrāk bija jādomā arī, kā tiks vēstīts, jo atklātība varēja būt bīstama,” stāsta S. Lasmane.

Plašāku sarunu ar S. Lasmani lasīt ŠEIT.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 18.novembrī svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu.

Saskaņā ar Ordeņu kapitula lēmumu Latvijas Republikas Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2017.gada 18.novembrī Rīgas pilī pasniegs augstākos valsts apbalvojumus personām gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību. 

Visiem apbalvotajiem ir kāda vienojoša pazīme – izcila Tēvijas mīlestība un pašaizliedzīgs darbs Latvijas labā. Stipri un apņēmīgi cilvēki ar savu garīgo spēku, ar intelektuālo potenciālu, drosmi, gribu, ar savu sirds gudrību un darba mīlestību. Šīs īpašības ir viņu panākumu pamatā.

Apbalvojums, ko katrs no apbalvotajiem saņems par savu vienreizējo devumu, ir augstākais mūsu valsts cieņas apliecinājums darbam Latvijā un Latvijai. Tādēļ visu šo personu kopā un katra atsevišķais ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.