LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Rīgas vasaras skolas filmas izrādītas mediju kongresā “Kultūru dialogi” Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā

30.11.2017

Divas īsfilmas par informācijas un medijpratības jautājumiem „One Way or Another” un „Dividing Lines: Russian Language Media of Latvia”, kuru autori ir Rīgas vasaras skolas 2017 studenti, tika izrādītas mediju kongresā „Kultūru dialogi” Krievijas Valsts Ermitāžā no 21. līdz 22. novembrim Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā, Krievijā.

 

 

 

Kongresa rīkotāji īpaši atlasīja abas īsfilmas dalībai dokumentālo filmu un multimediju projektā „Here I live”; vienu no filmām prezentēja tās autoru komanda, kura tika izveidota Rīgas vasaras skolas laikā un atkal apvienojās Sanktpēterburgā, lai prezentētu savu kopdarbu.

 

Mediju kongresa laikā, Rīgas vasaras skolas organizētāji prezentēja Rīgas vasaras skolas 2017 rezultātus, kā arī Rīgas vasaras skolas 2018 digitālo projektu temats – „Latvija svin simtgadi” (“Latvia Celebrates 100 Years”).

 

 

Rīgas vasaras skolu pārstāvēja bijušie Rīgas vasaras skolas dalībnieki Sofija Varmbruna, Elena Cimmere-Bašhira (Vācija) Bertalans Egrijs (Ungārija), Katarina Gasere (Itālija), Jūlija Kazakova un Irina Orlova (Krievija), kā arī Rīgas vasaras skolas rīkotāju komandas pārstāvji Dārta Smaine, Aleksandra Pisareva un Kaspars Rūklis (Latvija). Mediju kongresu apmeklēja arī Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja Lolita Stašāne un trīs Erasmus programmas studentes Mirjama Prins (Nīderlande), Marieke Mau (Vācija) un Guzele Mizanova (Krievija), kas šobrīd studē Latvijā.

 

Mediju kongress jaunajiem Eiropas un Āzijas žurnālistiem pulcēja aptuveni 300 dalībniekus no dažādām valstīm. Šogad kongresu jau divpadsmito reizi organizēja Maskavas Universitāte un Sanktpēterburgas Universitāte sadarbībā ar Krievijas Valsts Ermitāžu.

Rīgas vasaras skolu jau astoto gadu rīko Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļa.