LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Nedēļu garas mācības Vācijā un Latvijā

05.12.2017

No 14. līdz 19. novembrim Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes bakalaura studiju programmas studenti desmito gadu pēc kārtas devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Greifsvaldes universitāti Vācijā.

 

Jau desmito gadu pēc kārtas, dekāna Jura Rozenvalda docētājā studiju kursa “Demokrātijas modeļi” ietvaros tiek organizēts izglītojošs brauciens uz Greifsvaldes universitātes Politikas zinātnes un komunikācijas zinātnes institūtu. Studenti no Latvijas, kā arī Latvijā esošie ERASMUS studenti, kopā ar Greifsvaldes studentiem vairākās grupās organizē diskusijas par mūsdienu demokrātijas problēmām un tās iespējamiem risinājumiem. Sadarbības mērķis starp abām universitātēm ir veicināt pieredzes apmaiņu un angļu valodas uzlabošanu, jo nevienam dalībniekam šī nav dzimtā valoda.

 

Nelielajā Vācijas pilsētiņā studenti īstenā demokrātijas garā tika izlozēti sešās grupās, kur, savstarpēji vienojoties, izvēlējās tematu, kas atbilst modernās demokrātijas problēmām. Piemēram, daži no tematiem bija par pilsoņu iniciatīvu popularitātes pieaugumu reprezentatīvās demokrātijas krīzes laikā, bēgļu jautājuma atspoguļošanu medijos un populistisku partiju ietekmi mūsdienu demokrātijā. Paralēli grupu darbam studenti devās ekskursijā uz Vācijas Kanclera biroju, Bundestāgu un tā analītisko departamentu. Tā kā studenti no Latvijas 18.novembrī aizvien atradās Vācijā, radās iespēja tos nosvinēt kopā ar ERASMUS un vācu kolēģiem, savā starpā socializējoties un veidojot kontaktus.

 

Savukārt, no 30. novembra līdz 3. decembrim norisinājās apmaiņas projekta otrā daļa, vācu studentiem viesojoties Rīgā. Greifsvaldes universitātes profesors un vācu puses projekta koordinētājs Stefans Everts (Stefan Ewert) kopā ar studentiem apmeklēja Latvijas Nacionālo Bibliotēku un Saeimu, kur tikās ar “Saskaņas” deputātu I. Pimenovu. Pēdējā dienā visas grupas SZF telpās prezentēja savus gara darbus un ar sociālo tīklu palīdzību atraktīvi iesaistīja pārējos studentus aktīvā diskusijā.

 

Intensīvs laika grafiks, astoņpadsmit stundas autobusā, cītīgs darbs grupās un negulētas naktis netraucē visiem dalībniekiem izteikties pozitīvi par projektu. Šādi sadarbības un apmaiņas projekti piešķir unikālu sajūtu studijām, kā arī studiju process kļūst interaktīvs un uz pieredzi balstīts. Projekta laikā tika iegūtas jaunas zināšanas, paplašinājās kontaktu skaits no ERASMUS studentiem un Vācijas studentiem, un pieredze, kas ļāva iepazīt citu universitāšu studiju dzīvi.

 

Tekstu sagatavoja Toms Muižarājs
Redaktore - Elīna Okmane