LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Pie politikas zinātnes studentiem viesojas Aija Poča

13.03.2018

6. martā pie Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes politikas zinātnes studentiem viesojās viena no “Latvijas ceļa” atpazīstamākajām politiķēm Aija Poča, kura  90. gados darbojās kā valsts ieņēmumu valsts ministre. Šī vieslekcija bija trešā no vairāku bijušo valdības pārstāvju vizītēm kursā “Latvijas valdības (pratikums)”, kuru vada asoc. profesore Dainas Bāra.

 

Aija Poča stāvējusi klāt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dibināšanai, tādēļ studenti tika vispusīgi iepazīstināti ar procesu virzību nodokļu ienākuma palielināšanā, muitas sakārtošanā un kontrabandas apkarošanā. Latvijas valdību kontekstā Aija Poča dalījās savā pieredzē par valsts ieņēmumu valsts ministres amata izaicinājumiem. Šajā amatā Počas kundze darbojusies Valda Birkava, Andra Šķēles, Guntara Krasta un Viļa Krištopāna valdību laikā.

Domājot par nodokļu sistēmu Latvijā, studenti jautāja par to, kas nepieciešams, lai nodokļu sistēma veiksmīgi funkcionētu. Aija Poča atbildēja lakoniski: „Sistēmai jābūt tainsnīgai, viegli administrējamai, viegli saprotamai un jārealizē sadales, pārdales funkcijas.”

Sakām paldies Aijai Počai par vieslekciju!