LAT | ENG
Dzīve LU SZF

Politikas zinātnes studenti tiekas ar bijušo premjeru Vili Krištopanu

09.04.2018

Sociālo zinātņu fakultātē  politikas zinātnes mācību  kursā “Latvijas valdības (praktikums)” pie studentiem viesojās bijušais Ministru prezidents un Saeimas deputāts, uzņēmējs Vilis Krištopans.

 

Vilis Krištopans politikā ienācis 1993. gadā, kļūstot par Saeimas deputātu. Pats Krištopāns savu ienākšanu politikā skaidroja kā lielā mērā nejaušu. Pirms tam ilgus gadus darbojies kā uzņēmējs, Krištopāns vienā brīdī nolēmis, ka intereses vadīts varētu pamēģināt startēt Saeimas vēlēšanās, kā rezultātā uzsāka aktīvu darbību klubā ‘’21’’, kas vēlāk pārtapa par politisko partiju ‘’Latvijas Ceļš’’. Pats ekspremjers sevi raksturo kā tiešu un atklātu vadītāju, kas raisīja antipātijas cilvēkos, kuri politikā darbojās  savtīgu mērķu vārdā. Ārpus premjerministra amata, Vilis Krištopāns ir darbojies arī Birkava valdībā, izstrādājot VID likumu, kā arī darbojies Šķēles valdībā kā satiksmes ministrs, piedaloties autoceļu fonda izveidošanā.

 

Runājot par  mūsdienu Latvijas galvenajām problēmām, Vilis Krištopāns min mazo iedzīvotāju skaitu, kompetences trūkumu esošajos politiķus, kā arī vāju tiesu sistēmu. Kā īpašu problēmu ekspremjers izcēla normatīvo aktu ierobežojumus, kas liedz uzņēmējiem un augsta ranga amatpersonām  iesaistīties politikā.

 

Materiālu sagatavoja: Paula Kārkliņa, Valters Zelčs, Krista Krūmiņa