LAT | ENG
Dzīve LU SZF

SZFieši izveido filmu par supermodeli Gintu Lapiņu

16.04.2018

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) pasniedzējs Roberts Vīksne, kopā ar studentiem Arti Eglīti un Jāni Ločmeli izveidojuši dokumentālo filmu par pasaulslaveno latviešu supermodeli Gintu Lapiņu, un viņas organizēto nometni “Unlikely models camp”.

 

Dzīvot nedēļu kopā ar 23 jaunām meitenēm, Latvijas vadošajām modes frizierēm, vizāžistēm, fotogrāfiem, dizaineriem un stilistiem. Skan vilinoši, bet tajā pašā laikā šāds sarežģīts uzdevums tika uzticēts LU SZF pasniedzējam Robertam Vīksnem, kurš tika uzrunāts šo filmu izveidot. Izveidojot komandu no SZF studentiem, kuri izgājuši raidījuma Kivi apmācības un izrādījuši vislielāko iniciatīvu un vēlmi filmēt un darboties video nozarē, uz Igates pili devās Artis un Jānis, kuri tikko bija pabeiguši pirmo kursu komunikācijas studiju nodaļā.

 

Filmas ražošanas process noritēja izmantojot divas kameras, paralēli filmējot dažādas nometnes vietas. Lai filmēšana būtu mobilāka un ar labāku skaņu, tad skaņa tika rakstīta ar boom mic, kas ļāva dažkārt nemanāmi piezagties un ierakstīt mirkļa sarunas, no kurām daudzas iekļautas filmā.

Kopā nometnē pavadot sešas dienas, tika safilmēts 39 stundu garš materiāls, no kura gala iznākums ir 1 stundu gara filma.

 

LU SZF pasniedzējs Roberts Vīksne: “Modes industrija man līdz šim nebija tik labi pazīstama, tāpēc bija interesanti pieiet šai pilnīgi svaigai tēmai un ielēkt tajā. Kas attiecas uz Jāni un Arti, tad varēja just viņu satraukumu pirmajās nometnes stundās, taču tas drīz pārgāja un puiši nostrādāja sešas ļoti kvalitatīvas dienas. Bija daudz laba materiāla, ko bija žēl nogriezt.”

 

LU SZF šobrīd 2. kursa students Jānis Ločmelis: “Piedalīšanās filmas veidošanā man bija īpaša pieredze, jo, kā studentam, būt starp Latvijas labākajiem fotogrāfiem, dizaineriem un citiem modes pārstāvjiem bija ļoti patīkami un tajā pašā laikā atbildīgs uzdevums. Esot profesionāļu vidē iemācījos daudz par attieksmi kāda jāvelta darbam, komunikāciju starp visiem iesaistītajiem un daudz ko citu. Lai arī dažas dienas sanāca iet gulēt un celties ar kameru rokās, katras dienas beigās bija patīkams nogurums. Redzot filmas pirmo variantu pārņēma ļoti labas sajūtas, apzinoties, ka man bija iespēja piedalīties tik liela projekta tapšanā.”

 

LU SZF šobrīd 2. kursa students Artis Eglītis: “Tā bija fantastiska iespēja sevi pilnveidot nozarē, un vairākas dienas atrasties profesionālu cilvēku sabiedrībā, īpaši ņemot vērā faktu, ka tikai nesen biju beidzis pirmo kursu. Lielāko daļu nometnes pildīju skaņotāja uzdevumu, ko iepriekš īpaši nebiju praktizējis, bet laikam jau sanāca labi. Nedaudz izdevās arī pafilmēt, un ir liels prieks, ka vairāki kadri ir arī filmas gala versijā. Dzīvošana pilī veselu nedēļu un ēdināšana 4 reizes dienā, protams, izklausās vairāk pēc ekskluzīva atvaļinājuma nekā darba.”

 

SKATĪTIES FILMU!