Šī gada 9. oktobrī Latvijas Institūtā norisinājās vecāko klašu skolēnu un studējošo jauniešu diskusija “Mans Latvijas tēls”. Tajā aktīvi piedalījās arī LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas bakalaura un maģistra programmu studenti. Pasākums tika rīkots ar mērķi noskaidrot, kādu Latviju redz mūsu valsts jaunā paaudze. Sarunas centrālā tēma – kas un kāds ir Latvijas tēls, un kādi ir nozīmīgākie izaicinājumi Latvijas tēla veidošanas procesā.

Jaunieši aktīvi iesaistījās diskusijās un dalījās domās par to, ko katram individuāli nozīmē tās tēls, ko katrs izprot ar jēdzienu Latvija – zemi, kur dzīvojuši mūsu senči, vai Latviju kā valsti. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Latvijas Institūta vadītāja Vita Timermane–Moora, tālāk dodot vārdu diskusiju vadītājai, Latvijas Politologu biedrības valdes priekšsēdētājai Žanetai Ozoliņai. Jaunieši uz tikšanos bija sagatavojuši savas tēzes tēmai “Mans Latvijas tēls”. Diskusiju noslēgumā tika apkopotas vienojošās pamattēmas, uz kuriem nākotnē būtu būvējams Latvijas tēls: Latvija kā vērtību zeme; Latvijas daba; Latvija kā demokrātiska valsts, kuras pamatā ir izcili cilvēki; Latvijas vietas; Latvija kā kultūras, mūzikas un sporta izcilību zeme; Latvija kā jaunuzņēmumu zeme; Latvija kā dzīvesstila zeme; Latvija kā sajūtu zeme; Latvija kā attīstītas ekonomikas un tehnoloģiju zeme.

Šis ir uzskatāms par pirmo pasākumu diskusiju ciklā, kura mērķis ir apkopot Latvijas studējošo jauniešu redzējumu par to, kādam jābūt Latvijas tēlam un kādas inovatīvas pieejas izmantojamas tēla veidošanā.

Diskusiju organizēja Latvijas Institūts sadarbībā ar Latvijas Politologu biedrību. Latvijas Institūta primārais mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana. Oktobra beigās plānota Latvijas tēla koordinācijas padomes tikšanās, kurā, iespējams, tiks likti pamati jaunai pieejai Latvijas tēla veidošanā un koordinēšanā.

Dalīties