Laikā no 24. – 28. augustam Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) un Sociālo un politisko pētījuma institūta (SPPI) vadošais pētnieks Dr.sc.pol. Didzis Kļaviņš piedalījās "The European Consortium For Political Research" (ECPR) konferencē, ka notika digitālajā vidē.

Didzis ECPR konferencē uzstājās ar priekšlasījuma tēmu The Role of Technology and Artificial Intelligence in Diplomacy: A Northern Europe Study. Prezentācija kopā ar vēl diviem pētījumiem tika prezentēta speciālā panelī Politics, Governance and Regulation of Big Transformation. Kā norāda Didzis, konferences panelī par mākslīgo intelektu bija liela interese par diplomātijas pārmaiņas dažādajiem aspektiem ārlietu ministrijās un īstenotajiem diplomātijas veidiem aplūkotajās valstīs. ECPR konferencē Didzis arī ieskicēja galvenās atziņas no intervijām ar augsta ranga diplomātiem un ārpolitikas ekspertiem, kā arī sasniegumus tehnoloģiju izmantošanā Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs.

Patlaban Didzis Kļaviņš izstrādā projektu Salīdzinošais pētījums par ārlietu ministrijām Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs (2012-2015) (pētniecības pieteikuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/082; pētniecības pieteikuma vienošanās Nr. 1.1.1.2/16/I/001), kas ir līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem. Pētniecības pieteikuma mērķis ir izpētīt ārlietu ministriju (ĀM) darbības un pārmaiņu īpatnības Baltijas valstīs (Igaunijā, Latvijā un Lietuvā) un Ziemeļvalstīs (Dānijā, Somijā un Zviedrijā) laika posmā no 2012. gada līdz 2015. gada beigām.

Pētījums ļaus novērtēt ĀM darbību, tās strukturālo un funkcionālo ietvaru ES darbības kontekstā, kā arī izstrādāt ieteikumus darbības uzlabošanai. Iegūtās zināšanas un informācija no īstenotā pētījuma ļaus turpināt diplomātijas pētīšanu un sniegt ieguldījumu starptautiskos diplomātijas pētīšanas projektos, kā arī veicināt Latvijas Universitātes starptautisko atpazīstamību un iesaisti dažādos pētnieciskajos projektos.

Raksts ir publicēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu. Pētniecības pieteikuma numuri: 1.1.1.2/VIAA/1/16/082; 1.1.1.2/VIAA/1/16/013; pētniecības pieteikuma vienošanās Nr. 1.1.1.2/16/I/001

 

Dalīties