Piektdien, 20. maijā, skolēni, studenti un citi interesenti aicināti uz tīklošanās notikumu, filmas pirmizrādi un sarunu vakaru – “Kāpēc sociālās zinātnes?” Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē (LU SZF), Rīgā, Lauvas ielā 4. Pasākumu ievadīs pilsētpētnieka Mārtiņa Eņģeļa urbānā pastaiga uz Maskavas forštati “Rīga, kuras nav”. Dalība – bez maksas.

Notikumu programma:

Plkst. 15.00-17.00: urbānā pastaiga “Rīga, kuras nav”

Pilsētpētnieks Mārtiņš Eņģelis ierobežotu grupu interesentu vedīs pa pēdām Rīgai, kuras nav. Pa ceļam uz Maskavas priekšpilsētu, kur atrodas LU Sociālo zinātņu fakultāte, Mārtiņš stāstīs par gaisa pilīm, nerealizētiem plāniem un mītiem ap Rīgu, kas tā arī netika ieviesti īstenībā. Vietu skaits ekskursijā ir ierobežots; pieteikšanās dalībai: https://ej.uz/Maskacku

Plkst. 17.00-19.00: sarunu vakars ar SZF studentiem un mācībspēkiem

12 saistoši stāsti, prezentācijas, pētījumi un pārdomas par sociālajām zinātnēm mūsdienās, kuras sagatavojuši SZF mācībspēki un studenti no Informācijas pārvaldības, Komunikācijas zinātnes, Politikas zinātnes, Socioloģijas, Sociālā darba, kā arī Kultūras un sociālās antropoloģijas programmām. Sarunas norisināsies teltī beisbola laukumā, aiz fakultātes neformālā gaisotnē. Skolēni un citi interesenti varēs uzzināt vairāk par iespējām mācīties Sociālo zinātņu fakultātē.

→ Asoc. prof. Toms Rostoks "Kāpēc Latvijā nav obligātais militārais dienests?"

→ Doc. Zane Radzobe "Vai ziņu moderatoriem vajadzētu iedzert?"

→ Studente Marta Sproģe "Kāda ir sieviešu reprezentācija Latvijas hiphopa dziesmās?"

→ Lekt. Artūrs Pokšāns "Skolas policists: ikdienišķā vardarbība un internātskolas"

→ Studente Rovena Berga "Sociālo mediju analīzes iespējas publiskajā diplomātijā"

→ Asoc. prof. Baiba Holma "Kas ietekmē dzīves meistarību?"

→ Studente Karolīna Auziņa "Lauka darbs: kāpēc tas ir vajadzīgs antropoloģiskiem pētījumiem?"

→ Lekt. Ilze Kurme "Kāpēc noticēt sociālā darba attīstībai?"

→ Studente Viktorija Gardoviča "Informācijas burbuļu nozīme studentu informacionālajā telpā"

→ Lekt. Elgars Felcis "Zoom in - zoom out - kāpēc saprast sabiedrisko "lielo bildi" un sistēmu dinamiku var būt aizraujoši?"

→ Studentes Alise Bitere, Laura Korše "Prakses secinājumi par sociālo darbu ar jauniešiem"

Plkst. 19.00: Multimediju studijas vadītāja Roberta Vīksnes & studentu radītās filmas pirmizrāde

Atzīmējot Latvijas Universitātes jaunākās fakultātes 21 gadu jubileju un spītējot pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, pēdējā gada laikā ir tapusi filma par mūsu fakultāti un tās cilvēkiem. Filmā katrs, kurš ir reiz mācījies vai strādājis Sociālo zinātņu fakultātē, atpazīs zināmas sejas un notikumus. Filmas pirmizrāde notiks Berlina auditorijā 1. stāvā.

Visi notikumi ir bez maksas.
Visu pēcpusdienu fakultātes teritorijā, pie galvenās ieejas strādās “Anna's Bakehouse” pop-up kafejnīca uz riteņiem, kurā varēs iegādāties dažādus gardumus, kafiju, tēju u.tml.

Dalīties