LAT | ENG
Pētniecība

2015.gada 9.aprīlī Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē J.Berlina auditorijā tika prezentēta Demokrātijas audita versija angļu valodā "How Democratic is Latvia? Audit of Democracy 2005-2014".

 

2014.gada oktobrī tika publicēts pētījums „Cik demokrātiska ir Latvija? Demokrātijas audits 2005-2014”. Tas novērtē demokrātiju Latvijā desmit gadu posmā, kas pagājuši kopš Latvija kļuva par Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti. 2014.gada novērtējumā tika izmantota papildinātā metodika, kas paredzēja atbildes uz 75 jautājumiem par dažādām sabiedriskās dzīves jomām. Auditu veido 15 nodaļas, kas ir apvienotas četros lielos blokos: pirmais bloks – “Pilsonība, likumdošana un tiesības”; otrais bloks – “Reprezentatīva un atbildīga pārvalde”; trešais bloks – “Pilsoniskā sabiedrība un tautas līdzdalība”; ceturtais bloks – „Demokrātija pārvalstiskā līmenī”.

 

Uz prezentāciju bija ieradušies vēstniecību pārstāvji un ukraiņu studenti, kuri semestri studē LU SZF. Katrs prezentācijas apmeklētājs saņēma dāvanā pētījuma kopiju.

 

Prezentācijas:

Juris Rozenvalds - How Democratic is Latvia?

 

Jānis Ikstens - Parties and Elections

 

Žaneta Ozoliņa - International Dimensions of Democracy

 

 

Foto no prezentācijas