Raidījums Kivi tapis Latvijas Universitātes Sociālo Zinātņu fakultātē (LU SZF), 2010. gada 2. novembrī kļūstot par pirmo studentu veidoto raidījumu Latvijā.

Raidījuma pirmsākumi meklējami tā paša gada septembrī, kad kādā no lekcijām LU SZF lektors Rolands Tjarve ieminējās, ka fakultātē izveidotā multimediju studija netiek lietderīgi izmantota. Tas mudināja dažus studentus sasparoties un izmantot doto iespēju. Interesentu pirmajā tikšanās reizē ieradās astoņi cilvēki – Šarlote Abiļēviča, Nika Aleksejeva, Agrita Alkšere, Uldis Burkevics, Santa Dakule, Mārtiņš Lūsis, Baiba Runce un Roberts Vīksne, kuri zināmi arī kā pirmie LU SZF raidījuma veidotāji.

Viens no grūtākajiem, tomēr aizraujošākajiem uzdevumiem bija nosaukuma izdomāšana. Figurēja dažādi varianti, piemēram, Que?, Tomats, NAŠBLURS, Kaste TV, taču nosaukums Kivi uzreiz iepatikās lielākajai daļai jaunā raidījuma dalībnieku un tādējādi kļuva par gala variantu. “Svaigi, zaļi, sulīgi!” – tā sevi dēvēja un arī jutās jaunie kivisti.

  

Raidījuma Kivi pirmā sezona dienas gaismu ieraudzīja 2010. gada 2. novembrī video koplietošanas vietnē Vimeo, kur tika publicētas pirmās un otrās sezonas epizodes. Sākot no trešās sezonas, raidījumu Kivi iespējams skatīties sociālās tīklošanas vietnē Youtube.  

Bet no 2014. gada februāra, raidījums Kivi uzsāka sadarbību ar Latvijas Reģionu televīziju Re:TV. Tas nozīmēja, ka turpmāk studentu veidoto raidījumu būs iespēja redzēt arī televizora ekrānos visā Latvijā.

Līdz šim Kivi savā kolektīvā ir pulcējis aptuveni 70 dalībniekus, no kuriem vairāki, piemēram, Baiba Runce, Artūrs Špaks, Lelde Lietaviete, Kristīne Urbacāne, Betija Turlaja u.c,. šobrīd strādā vadošajos medijos Latvijā.

Līdz 8. sezonai (ieskaitot), raidījuma tapšanā iesaistītjās tikai LU SZF studenti, kuri mēdza konsultēties ar pasniedzēju un projekta iniciatoru Rolandu Tjarvi. Sākot ar 9. sezonu, mainījās Kivi darba organizācija, jo pirmo reizi raidījuma vēsturē sezona tika veidota vasarā (10. jūlijs – 4. septembris), kā arī par producentu kļuva viens no Kivi izveidotājiem Roberts Vīksne.

  

Projekta mērķis ir dot iespēju studentiem izmēģināt spēkus televīzijas raidījuma veidošanā, jo darba process un organizācija ir maksimāli pietuvināta reālajam darbam televīzijā, kas bieži vien ir grūta, nogurdinoša, bet tajā pašā laikā radoša un izaicinoša profesija.

Raidījuma saturam nav ierobežojumu, jo Kivi sauklis “Raidījums jauniem cilvēkiem” sevī ietver ļoti plašu ideju spektru. Kivi uzdevums ir parādīt interesantus un oriģinālus stāstus, kas aizrauj ne tikai mūs, veidotājus, bet arī jūs – skatītājus! Ļaujam vaļu izdomai, mīlam unikalitāti un ticam sapņiem, jo tie piepildās!

Jauku skatīšanos!