No šā gada 8. februāra sešas sestdienas vidusskolas beidzēji ir gaidīti Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, lai klātienē iepazītos un iegūtu dziļāku izpratni par politoloģiju, socioloģiju un komunikācijas zinātni, darbojoties kādā no jauno profesionāļu skolām:

  • Jauno politiķu skola
  • Jauno sociologu skola
  • Jauno komunikācijas speciālistu.

Skolu mērķis ir plašāk iepazīstināt jauniešus ar katras nozares pamattēmām un aktualitātēm, sniedzot gan teorētiskās zināšanās, gan pārbaudot to pielietojumu praksē. Jauniešiem būs iespēja attīstīt savas komunikācijas un līderības prasmes, iegūt jaunus kontaktus un zināšanas, kā uzvesties sociālajos tīklos, kā arī tikties ar nozares profesionāļiem un spilgtām personībām, iedvesmojoties no viņu dzīves gājuma.

Straujā darba tirgus mainība un tehnoloģiju attīstība nosaka to, ka liela daļa šodienas skolu absolventu strādās profesijās, kas vēl neeksistē. Šāda perspektīva nākotnes profesijas izvēli padara par īpaši grūtu un atbildīgu lēmumu. Lai palīdzētu orientēties plašajā studiju iespēju piedāvājumā un dotu savlaicīgu ieskatu izvēlētajā studiju jomā, LU Sociālo zinātņu fakultātes pasākumu ciklā “Jauno profesionāļu skola” ar interesantām lekcijām un savu pieredzi dalīsies LU pasniedzēji un sabiedrībā pazīstamas personības. Ieskats dažos tematos:

  • “Kāpēc sapņot lielus sapņus?” – par savas dzīves mācībām, to, kas palīdz pārvarēt grūtības, kā būt motivētam darīt lietas un sasniegt savus mērķus runās iniciatīvas "Mana balss" līdzizveidotājs, fonda PLECS stratēģiskais vadītājs Jānis Erts
  • Kā mēs radām pirmo iespaidu par sevi un kas mūsos ir daiļrunīgāks par mūsu vārdiem, ko darīt, ja bailes no publikas pāraug panikā, stāstīs SZF pasniedzējs ar aktiera pieredzi – Andris Morkāns
  • Kā komunicēt digitālajos medijos, lai tas palīdzētu mūsu nākotnes karjerai, nevis to izbeigtu, runās SZF absolvente un pasniedzēja Marija Vorkule, kura šobrīd strādā aģentūrā A.W.Olsen & Partners.

Pasākumu cikls “Jauno profesionāļu skola” norisināsies sešas sestdienas – 2020. gada februārī un martā, LU Sociālo zinātņu fakultātē, Lauvas ielā 4.

Dalībnieki, kas sekmīgi nokārtos “Jauno profesionāļu skolas” noslēguma pārbaudījumu, saņems diplomus un iegūs īpašas priekšrocības studiju uzsākšanai LU SZF īstenotajā atbilstīgā bakalaura studiju programmā – 20  papildu punktus.