Lektors, M.A. (Melit.), Multimediju studijas vadītājs
Uzņēmējs, producents

roberts.viksne@lu.lv
Lauvas iela 4, 412. telpa

Veidojis vairāk nekā 15 dokumentālās filmas, no kurām lielākā daļa demonstrētas LTV. Vadot multimediju producēšanas uzņēmumu, ir radīti dažādi audiovizuālie, digitālie un drukas darbi gan maziem un vidējiem, gan lieliem uzņēmumiem, gan arī valsts institūcijām un kapitālsabiedrībām. 2019. gadā strādājis sabiedrisko attiecību jomā ļoti veiksmīgā vēlēšanu kampaņā.

Docētie studiju kursi

Digitālā fotografēšana; Multimediju producēšana I un II; Radio un televīzijas žurnālistika; Audiovizuālā žurnālistika.

Pašreiz īstenotie projekti

Top dokumentālā filma par latviešu profesionālo riteņbraucēju Tomu Skujiņu, kā arī detektīvtipa dokumentālā filma par Biķernieku mežu. Veidota televīzijas un sociālo tīklu reklāma Latvijas sporta federāciju padomei, izveidots informatīvs video stāsts par Satversmes tiesu, tapšanas stadijā ir valsts institūcijas video stāsts, kā arī nelieli projekti dažādiem klientiem.

Nozīmīgākie īstenotie projekti

Dokumentālā filma “Futbolā sīkumu nav” par Latvijas futbola izlases vēsturisko sasniegumu – dalību Eiropas čempionātā 2004. gadā. Sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju tika īstenots projekts “Karaļa asaras” par to, kāda ir vecāku atbildība jauno sportistu audzināšanā. Roberta uzrakstītie stāsti, izveidotais makets un producētais video animāciju projekts jau ir īstenots vairākās valstīs un 2018. gadā par to tika saņemta prestižā UEFA balva.

Ārpus akadēmiskās telpas

Precējies, ģimenē aug divi bērni – meita un dēls. Patīk suņi, tāpēc ģimenē ir arī labradora meitene Dženija. Ilgus gadus nopietni spēlēts futbols, tāpēc tā pēdas manāmas arī profesionālajā producēšanas darbībā. Pēdējā laikā bieži manāms savā vasarnīcā.